Úvod Články Jakými způsoby se vyhnout mazání běžek

Jakými způsoby se můžete vyhnout mazání běžek

Každý se zabývá tím, jak správně mazat běžky, my vám řekneme, jak běžky nemazat.

Potřebujete poradit? Napište nám do komentářů.

Tulení pásy

Tulení pásy se v současné době u běžek prodávaných u nás nepoužívají.

Šupiny

Lyže opatřené šupinami jsou u nás nejrozšířenější způsob jak se vyhnout mazání stoupacích vosků, ale lyže se musí mazat vosky na sjezd (glidery). Tento způsob úpravy skluznice není využitelný za všech sněhových podmínek. Nejlépe funguje na sněhu tvárném až mokrém a naopak není funkční na sněhu zmrzlém (sníh nejprve prošel oblevou a potom následně zmrzl). Šupiny jsou do skluznice vyfrézovány a to znamená, že se nedají odstranit.

Universální pásek od firmy Rex

Stoupací pásky a vosky pro mazání lyží naleznete na e-shopu i v kamenné prodejně.

Univerzální stoupací pásek se nanese (přilepí) na stejné místo jako stoupací vosky (mazací komora). Rozsah účinnosti je +5/-20°C a výrobce uvádí výdrž až 250km. Výhoda tohoto řešení je, že se dá odstranit obyčejným smývačem vosků (pokud toto řešení nevyhovuje), potom se na skluznici dají normálně mazat stoupací vosky. Skluzné části lyže se musí mazat vosky na sjezd (glidery). Toto řešení je ideální pro trenéry, instruktory ale i pro obyčejné běžkaře, kteří mají hladké běžky a časem by chtěli začít mazat stoupací vosky.

NANOGRIP ™ technologie firmy PELTONEN

Lyže opatřené technologií NANOGRIP ™ se nemusí mazat žádnými vosky, výrobce garantuje 2000 km bez mazání lyží. Dle našich zkušeností lyže mají horší skluz ve srovnání s namazanými lyžemi skluznými vosky, odraz je poměrně jistý, tato technologie je vhodná především pro turistiku. Největší výhodou tohoto řešení je, že celých 2000 km se o nic nestaráte a jenom lyžujete.

„Závěrem bych řekl, že nejlepší je vždy dobře namazané lyže, ale jedno z  těchto řešení přiblíží běžecké lyžování každému. Lyže se šupinami, univerzální pásekNANOGRIP™ máme samozřejmě v našem obchodě.“

Ing. Martin Novotný,
majitel obchodu

Potřebujete poradit s mazáním? Napište nám do komentářů.

Kontaktujte nás

TESTUDO-SPORT s.r.o.
Vratislavova 20
120 00 Praha 2 

Tel.: +420 604 692 440

testudo@testudo-sport.cz

Vosky na lyže

Pro mazání lyží klasickým stylem máme v nabídce e-shopu širokou škálů vosků na lyže a běžky.

Vosky na lyže >>